Forum Wieluński Zwierzyniec Strona Główna


Wieluński Zwierzyniec
Forum dla przyjaciół i wolontariuszy Przytuliska "Zwierzyniec", wielbicieli zwierząt oraz mieszkańców Wielunia. www.schronisko.wielun.pl
Odpowiedz do tematu
Kajucha
Zwierzoamator
Zwierzoamator

Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 168
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

Tak ładnie prosimy
Zobacz profil autora
MANDY


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KONIN

ZGUBILAM ZESZYT Z WSZYSTKIMI ADRESAMI FUTRZAKOW :(BEDE MUSIALA POPROSIC O TO KOLEZANKE.PAMIETAM GDZIE POSZEDL MARUDA I ZLOSNIK RESZTY NIESTETY NIE PAMIETAM
Zobacz profil autora
MANDY


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KONIN

SMUGA NIE NAWIDZI GRYZONI!! TRZEBA NA NIA UWAZAC.W SCHRONISKU DOSTALA SIE DO KLATKI SZCZURA SZAMANA (OTWORZYLA JA SOBIE LAPA) I O MALY WLOS SZAMANA BY JUZ NIE BYLO ALE OPACZNOSC CZUWALA I URATOWALISMY GO W OSTATNIEJ CHWILI.
Zobacz profil autora
jnk
Zwierzoświr
Zwierzoświr

Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 1604
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: wawa

Mandy, może Smugę da się jakoś stopniowo zsocjalizować z chomikami Karoliny. Powoli, krok po kroku... Wiesz, w schronie trafił się ten szczur, że tak powiem: znienacka. A jak coś wpada cudem w łapy, to nie można przepuścić takiej okazji. W domu to co innego. Chomiki są i wygląda na to, że będą, więc może reakcja Smugi na nie nie będzie aż tak gwałtowna. Oby!
Zobacz profil autora
MałGośka
Adminka
Adminka

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 4611
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń-łódzkie

A ja dodam może jeszcze tyle, że przecież schronisko, stres jaki ta cała sytuacja w psie wywołuje i zachowania stadne jakie tam się ujawniają "zniekształcają" obraz psa - staje się bardziej "pierwotny"...
Przecież pogryzienia jakie u nas sie pojawiają są często powodowane przez psy, które w domowych warunkach są przemiłe i kochają swój gatunek nad wyraz mocno. Z kolei te łagodne i spokojne w domu potrafią być zaskakującymi dominantami (zaraz posypią sie przykłady )

A to akurat, że pies stara się złapać to co jest małe i ucieka szybko, to jak dla mnie naturalne. Raczej zadziwają mnie ogony, które potrafią pokochać gryzonia

Moje Mirzydło uwielbia takie małe istotki, nie mam co liczyć, że gdyby takie się w domu pojawiło, to nie starałaby się za wszelką cenę do niego dostać I wiem, że krzywdy nie ma zamiaru mu zrobić, chciałaby po prostu go lizać i memłać
Miałam przykład tego gdy złapała malutkiego wróbelka - na szczęście Blink zauważył, że ruda coś przemyca do domu i po ćwierkaniu w paszczy naszego potwora zorientował sie, że trzeba szybko ingerować. Zszokowany ptak odleciał obciekając śliną - ale nie wiem czy przeżyłby okazywane mu psie uczucie gdyby Blink na mirowej ścieżce się nie pojawił
(a ostatnio ruda małpa chciała malutką córcię naszej przyjaciółce podwędzić )


Podsumowując - Karolina - miej po prostu oko na psio-gryzoniowe kontakty, mając na uwadze to co napisała Mandy...
Zobacz profil autora
MANDY


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KONIN

MOZE I TAK.ALE NA TE WOLNO ZYJACE TEZ BYLA CIETA.MAM NADZIEJE ZE TO SIE ZMIENI
Zobacz profil autora
Edyta
Zwierzomistrz
Zwierzomistrz

Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 2688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Sosnowiec



SZAMAN NIE DOSZLA OFIARA SMUGI.

Oto fotki,które przysłała mi Mandy-Kasia.



[żeby nie zabierać miejsca Smużynce pozwoliłam sobie na założenie oddzielnego topiku dla psicy Mandy - i wszystkich tam zapraszam - a zwłaszcza MANDY: leć tam kobieto coś nam naskrobać o swej psince! - adminka M.]
Zobacz profil autora
Karolina
Zwierzofan
Zwierzofan

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 576
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

To prawda ze Smuga nie lubi gryzoni, a wlasciwie to chyba wlasnie baaardzo lubi Najchetniej toby takiego chamstera zjadla A ze by zjadla, a nie tylko czule lizala i przechowywala na jezyku mozna sie latwo zorientowac, gdy dopada do klatki i przez kraty chce choma polknac
Oswajam ja leciutko z chomami, ale nie widze raczej mozliwosci jakiejs przyjazni miedzy nimi. Dlatego gdy nas nie ma w mieszkaniu chomiki werduja wysoko na szafe a pokoj zostaje zamkniety przed psim nosem.
Jest jednak pewne ryzyko - poniewaz cala uwage poswiecam Smudze, to chomy sa lekko niedopieszczone. Odrobinke zdziczaly Gdy sie je wyjmie na reke maja tendencje do mykniecia i nie wracania Kiedys z M dlugo wydobywalismy Strachulca spod szafy. Gdyby wtedy Smuga dopadla malca... ech, lalaby sie pewnie krew
Tak wiec stosuje maksimum ostroznosci. A smuga cierpliwie waruje pod szafa wpatrzone w chomicze klatki Przynajmniej sie pod nogami nie placze
Na spacerach chce zastsowac trik - miec przy sobie jakis psi smakolyk i najzwyczajaniej w swiecie wziasc ja sposobem. Wolac i dawac smakolyk,. Byc moze jak pies Pawlowa bedzie potem reagowala na imie i przychodzila po smakolyk Co myslicie?
Nad dluga smyczka sie zastanowie, cos takiego widzialam w zoologu, tylko nie przygladalam sie za bardzo. Chyba wroce do tematu.
W weekend dostarczylismy Smudze troche wrazen, bidulka sie tak wymeczyla ze spala w samochodzie Bylismy na wsi, troszke sobie pobiegala, pomiziala sie z pieskami. I okazalo sie, ze jest baaardzo zazdrosna o nas Na psa rodzicow, ktory przyszedl na glaskanko nawarczala i pacnela go lapa Choc jest od niej dwa razy wiekszy
No i jak kiedys mialam problem zeby zwalic rano M z lozka, tak teraz Smuga robi to bezblednie To najprzyjemniejszy budzik na swiecie, choc budzik z zalozenia nie moze byc fajny. Ale ona jest rewelacyjna, czlowiek nie czuje ze wstawanie jest nieprzyjemne, jej lizanie i machanie dupka rekompensuje nawet poranne lenistwo
Troszke nie chce m isie wiezyc, ze to byl kiedys agresywny piesek. Co prawda widze, ze czuje niechcec do niektorych panow, ale zadnego nigdy nie napadla, co najwyzesz obszczekala, ale podkula ogonek i ucieka. Moze jeszcze z niej diabel wyjdzie

Mandy - jak znalazlas nasze forum, Smugowy watek?
Zobacz profil autora
MANDY


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KONIN

oprocz futrzakow moja pasja jest buszowanie po internecie szczegolnie po stronach schronisk.i tak znalazlam Smugowy watek
Zobacz profil autora
Karolina
Zwierzofan
Zwierzofan

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 576
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

Heh, od kilku nocy mam smiechu co nie miara, bo zauwazylam ze Smuga spi na plecach! Tzn. nie cala noc, ale czesto gdy sie budze i na nia patrze to malpka spi w nogami rozwalonymi na boki, brzuchem do gory
Dzis ja chcialam upolowac i zrobic fotke, ale spalam kamiennym snem i sie nie udalo. Mam nadzieje, ze dzis w nocy mi sie uda. Jak Wam wkleje takie zdjecie to padniecie ze smiechu
Zobacz profil autora
apla
Zwierzofan
Zwierzofan

Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 895
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Świebodzice

To znak, ze suniek czuje się u Was bezpieczny

A to duuużo... My długo czekaliśmy, aż Vitka sie na tyle otworzy i nas zaakceptuje, żeby pokazywać nam brzuszek i spać w tej pozycji. A najbardziej lubi nas w taki sposób kokietować, szczegołnie swojego najukochańszego pańcia
Zobacz profil autora
Karolina
Zwierzofan
Zwierzofan

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 576
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

No to nakryłam Smuguline na spaniu do gory nogami Aparat w pogotowiu, fotka jest! Tylko niestety Smugacz sie obudzil i ma otwarte oczy, ale mam nadzieje, ze uwiezycie ze spi w takiej pozycji
Edytko, pozwole sobie dzis Ci podrzucic fotki do wklejenia
Zobacz profil autora
Edyta
Zwierzomistrz
Zwierzomistrz

Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 2688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Sosnowiec

[link widoczny dla zalogowanych][/url]

Smugulec nakryty zostal w nocy w tej dziwnej pozie, jednak w ostatniej chwili
zdazyla oworzyc oczy i wyglada malo wiarygodnie. Musicie mi jednak uwiezyc,
ze ona spi w takiej pozycji dosc czesto


Karolina,ja wierzę w 1000%.Mój Borys śpi tylko w takiej pozie,Bartek też!

A oto dowód:

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
MadziA
Zwierzofan
Zwierzofan

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 908
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń

świetnie śpią, moje tak nie umieją
Zobacz profil autora
Mantis
Adminka
Adminka

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1263
Przeczytał: 0 tematów


Wierzymy, a jakże, bo taką "żabę" w domu mamy Najbardziej urokliwa poza spaciowa I zgadzam się w stu procentach z Aplą - sunia czuje się bezpieczna, dlatego pozwala sobie na takie obnażanie
Jest urocza
Zobacz profil autora
Mam psa! Karolinowa Smużynka czyli nowy rozdział życia ;)
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 6 z 21  

  
  
 Odpowiedz do tematu