Forum Wieluński Zwierzyniec Strona Główna


Wieluński Zwierzyniec
Forum dla przyjaciół i wolontariuszy Przytuliska "Zwierzyniec", wielbicieli zwierząt oraz mieszkańców Wielunia. www.schronisko.wielun.pl
Odpowiedz do tematu
Literatura Psia
Blink
Moderator
Moderator

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 497
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń

Pomyslalem ze w tym topicu moglibysmy polecic sobie wzajemnie ksiazki, czasopisa itp. dotyczace psiakow, ich zdrowia, wychowania, opisow ras.
Osobiscie polece pozycje:

"Encyklopedia psów rasowych", tom I - Hans Räber



767 stron(y)
560 kolorowych zdjęć, 480 zdjęć i rycin czarno-białych
format: 21,0 x 30,0 cm
oprawa: twarda, laminowana

"W treści: powstanie ras, ich historia i użytkowanie oraz społeczno-kulturowy aspekt hodowli psów; podział na grupy zastosowany w tej publikacji wynika z ukształtowanych na przestrzeni wieków sposobów użytkowania psów; w I tomie opisano psy wiejskie, pasterskie i zaganiające, psy owczarskie, dogi i psy dogowate, pinczery, szpice, psy nordyckie, psy schensi, psy miniaturowe, pudle, dalmatyńczyki; olbrzymia liczba historycznych i współczesnych ilustracji."

oraz :-)

"Encyklopedia psów rasowych", tom II Hans Räber



912 stron(y)
ponad 3000 fotografii
format: 20,9 x 29,5 cm
oprawa: twarda, laminowana

"Psy były pierwszymi czworonożnymi towarzyszami człowieka. Powstałe rasy i ich odmiany są tak różnorodne, jak zadania, które przed nimi stawiano. Hans Räber prześledził pełną zmian historię psów rasowych, przestudiował stare źródła i zasięgną informacji u fachowców. Bardzo szczegółowo i z wielką znajomością rzeczy opisał pochodzenie psów, pierwotny sposób ich użytkowania, rozwój hodowli oraz sytuację obecną. Całościowy obraz uzupełnia olbrzymia liczba historycznych i współczesnych ilustracji. Tom II zawiera opisy ras uznanych oraz nie uznanych przez FCI i obejmuje:- terriery,- psy gończe,- legawce i płochacze,- retrievery,- psy wodne,- charty. Tom I ukazał się w 1999 roku i zawiera opisy następujących grup psów:- psy wiejskie, pasterskie i zaganiające,- psy owczarskie,- dogi i psy dogowate,- pinczery,- szpice,- psy nordyckie,- psy schensi,- psy miniaturowe, pudel i dalmatyńczyk. O Autorze: Hans Räber przez 35 lat był redaktorem szwajcarskiego czasopisma „Hunde-Haltung-Zucht-Sport”, przez 20 lat prowadził księgę rodowodową Szwajcarskiego Towarzystwa Kynologicznego. Wyhodował 130 miotów najróżniejszych ras i około 650 młodych psów, był sędzią wielu ras, a przez 9 lat członkiem komisji wzorców FCI. Jego arykuły fachowe ukazują się w wielu czasopismach, a książki wydawane są w wysokich nakładach. W roku 1975 Hans Räber otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Bernie."

Naprawde polecam, jest co poczytac i poogladac. Dokladne opisy, historia rasy itp.
Swietnie nadają sie na prezent dla zwierzoamatorów.
Zobacz profil autora
Edyta
Zwierzomistrz
Zwierzomistrz

Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 2688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Sosnowiec

Ja też mam parę godnych polecenia pozycji.Może zacznę od tych dotyczacych zdrowia i zachowań.Zawierają naprawdę dużo dobrych porad ,z których warto skorzystć:







Myślę,że znalazłoby się tu wiele cennych wskazówek na kłopoty naszych forumowiczek.Może z tymi książkami łatwiej można by opanować Gabi czySol.przyznam,że sama stosowałam niektóre zalecenia w stosunku do Bony,ale i do reszty psiaków.Zwłaszcza te dotyczące przypadłości fizycznych.Przy takiej liczbie ogonów trzeba na co dzien wiedziec co może im dolegac i jak ewentualnie pomóc.Wizyty u weterynarza to już koniecznośc,gdy inne środki zawodza.
za to pozycja"Jak rozmawiać z psem" jest fenomenalna.Czyta się ja znakomicie.Każde psie zachowanie jest poparte przykładami konkretnych psów.
W książce jest wszystko o szczekaniu,warczeniu,skomleniu,mowie ciała.Weźmy taki fragment:
Ciche,w niskiej tonacji warczenie,które wydobywa się gdzieś z głębi piersi.To klasyczne warczenie pewnego siebie,dominującego zwierzecia,które oznacza:"Strzeż się!",albo"Trzymaj się z daleka".Jest używane z rozmysłem jako groźba.Ci,którzy słyszą takie ostrzeżenie,z reguły wycofują się,zostawiajac psu więcej przestrzeni.Mniej rozwazna reakcja może spowodować atak.Kiedy warczący pies nagle zamilknie,nie zmieniając przy tym postawy na bardziej rozluźnioną,należy zwiększyć czujnośc.Może to bowiem oznaczać,że uznał"gadanie" za bezskuteczne i postanowił przejśc do bardziej rzeczowych argumentów fizycznej przemocy.Przypominam,że większośc ataków odbywa się w ciszy.

Gdyby ktoś miał problemy z kupnem moge skserowac i przesłac.Moze przydadzą się jakieś fragmenty.Ksero posiada jedi,więc problemów nie będzie,a naprawdę mieć to warto.
Zobacz profil autora
daga10011
Zwierzolub
Zwierzolub

Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 399
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Torun

no a ja polece na pewna pania Fennel i zapomniany jezyk psow,plus zapomniany jezyk psow w praktyce(ta pozycja jest super bo opisuje mechanizmy stada psow-wiekszosc poradnikow pisze o psie jako jednostce-a w stadzie sa rozne uklady i ukladziki-nie tylko alfa i beta),okiem psa fishera i dlaczego moj pies-rowniez autorstwa tego pana,wlasnie czytam "jak byc najlepszym przyjacielem psa" mnichow z new skate ...i jeszcze ksiazeczka bardzo cieniutka-ale jakze przydatna-sygnaly uspokajajace pani turid rugaas..mam jeszcze stos ksiazek przed soba-jak je przeczytam to polece badz nie
Zobacz profil autora
Literatura Psia
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu