Forum Wieluński Zwierzyniec Strona Główna


Wieluński Zwierzyniec
Forum dla przyjaciół i wolontariuszy Przytuliska "Zwierzyniec", wielbicieli zwierząt oraz mieszkańców Wielunia. www.schronisko.wielun.pl
Odpowiedz do tematu
Wywóz psa do Irlandii albo Anglii
Blink
Moderator
Moderator

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 497
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń

Jako, ze roznie tocza sie losy ludzkie stwierdzilem, ze moze komus kiedys ta informacja sie przyda, znalezione na [link widoczny dla zalogowanych]

KROK PO KROKU

1. W pierwszej kolejności muszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z wymogami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785
(w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).
2. Następnie zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie.
3. Po upływie przynajmniej 1 miesiąca po szczepieniu, należy pobrać krew od zwierzęcia i przesłać do badania w kierunku efektywności ww. szczepienia do zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium – lista zatwierdzonych laboratoriów jest zamieszczona w Decyzji Komisji 2004/693/WE (zatwierdzonym laboratorium na terenie Polski jest Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy - Zakład Wirusologii, Al. Partyzantów 57, 24-100 Puławy, [link widoczny dla zalogowanych] ).
Rejestry lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi od psów, kotów i fretek do wykonania badań w kierunku efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy ww. lekarzy są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem [link widoczny dla zalogowanych]
4. Zwierzę może wjechać na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii
i Irlandii Północnej nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku ww. badania (tzn. miano przeciwciał w surowicy musi wynosić co najmniej 0,5 IU/ml)
5. Po uzyskaniu wyniku powyższego badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących (lista lekarzy wyznaczonych znajduje się na stronie internetowej: [link widoczny dla zalogowanych]) w celu wprowadzenia informacji o wszystkich ww. czynnościach do paszportu zwierzęcia.
6. Dodatkowo na 24-48 godzin przed wyjazdem, zwierzę musi zostać odrobaczone
i poddane profilaktyce przeciwkleszczowej - te czynności również muszą zostać potwierdzone w paszporcie zwierzęcia.
7. Zwierzę może wjechać na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii
i Irlandii Północnej jedynie zatwierdzoną przez DEFRA trasą i korzystając z usług zatwierdzonego przewoźnika (lista zatwierdzonych tras wjazdu i autoryzowanych przewoźników dostępna jest dostępna na stronie internetowej [link widoczny dla zalogowanych]).

Uwaga
Aby zwierzę zostało wpuszczone na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej musi być bezwzględnie zachowana kolejność powyższych działań.

W przypadku, gdy zwierzę zostało najpierw zaszczepione przeciwko wściekliźnie a potem zidentyfikowane (mikroczip), szczepienie przeciwko wściekliźnie powinno zostać powtórzone po zaczipowaniu zwierzęcia, jednakże ze względów zdrowotnych, nie wcześniej niż w 21 dni po ostatnim szczepieniu.

Przemieszczanie z Polski na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej psów, kotów i fretek w wieku poniżej trzech miesięcy, nieszczepionych przeciwko wściekliźnie jest niedozwolone.

Psy następujących typów ras nie mogą być wwożone do Wielkiej Brytanii
a) Typu Pit Bull
b) Typu Dog Argentyński
c) Typu Fila Braziliero
d) Typu Japoński Tosa
-----------------------------------------------------


Czym przewieźć zwierzaka

Co do samej podróży no cóż jeśli jedziemy autem to koniec naszych problemów. Podczas bukowania promu należy zaznaczyć, że będzie podróżował z nami zwierzak. Chcemy jechać autokarem - musimy zadzwonić koniecznie do przewoźnika i dowiedzieć się, na jakich warunkach zgadza się on na przewóz zwierząt. Jeżeli planujemy podróż samolotem, zaczynają się problemy.

Z popularnych w Polsce linii lotniczych Easy Jet oraz Wizz Air nie wyrażają zgody na przewóz zwierząt z wykluczeniem psów przewodników
Airpolinia może wydać zgodę na taki transport jeśli zwierzę ma do 5 kilogramów. Wtedy będzie ono podróżowało z wami w kabinie pasażerskiej.
Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z liniami lotniczymi i zapytać o szczegóły. British Airways Cargo, która liczy sobie za taką usługę co najmniej 3300 zł (więcej informacji pod numerem telefonu: 00 48 22 606 65 55). Można też skorzystać z usług LOT Cargo.
Za usługę zapłacisz w zależności od wagi objętościowej klatki (objętość klatki w cm3 dzielona przez 6000) - minimalna opłata za przewóz zwierzęcia do Londynu wynosi 390 zł. Dodatkowe opłaty to 81 zł oraz 2 zł za każdy kg wagi objętościowej klatki. Więcej informacji pod numerem: 00 48 22 606 88 75.
Istnieją także specjalni przewoźnicy, w Polsce to AES Cargo/Move One (WAW), którzy za odpowiednią opłatą przewiozą wasze zwierzę samolotem z Warszawy do UK. Można się z tą firmą skontaktować e-mailem: [link widoczny dla zalogowanych], lub też telefonicznie pod numerem +48 22 816-2005.
Wszystkie linie lotnicze wymagają specjalnej klatki do przewozu zwierząt .Klatka musi być też wyposażona w poidełko. O tym, czy podać zwierzakowi środki uspokajające decyduje graniczny lekarz weterynarii. Przewoźnicy zalecają, by unikać podawania takich leków na własną rękę, jednak nie jest to zabronione.

Koszt utrzymania przykładowych zwierząt w Wielkiej Brytanii i obowiązujące przepisy

15-kilowy worek suchej karmy dla psa to ok. 40 funtów, puszka jedzenia dla kota - ok. 50 pensów.
Wizyta u weterynarza to ok. 40-60 funtów.
Dodatkowym utrudnieniem dla właścicieli zwierzaka jest fakt, że większość landlordów nie godzi się na wynajęcie mieszkania rodzinie z czworonogiem, więc o lokum należy zatroszczyć się przed przyjazdem naszego zwierzaczka.

Pamiętaj o obowiązujących tu przepisach. Po swoim zwierzaku musisz sprzątać, w każdym parku są specjalne kosze na psie odchody. Nieprzestrzeganie tego przepisu może skończyć się karą - 50 funtów za pierwszym razem, 1000 za drugim i 2500 funtów, gdy zostaniesz złapany trzeci raz.
Zastanówmy się również, czy będziemy mieli dość czasu dla swojego pupila. Czy będzie on sam w domu podczas gdy my pójdziemy do pracy? Koty mogą chodzić samowolnie po dworze bez właściciela, ale psy nie, więc będą całkowicie uzależnione od nas, nie pozwólmy im cierpieć.Opracowała Ela Ilba
Zobacz profil autora
Ania
Zwierzoamator
Zwierzoamator

Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 224
Przeczytał: 0 tematów


Bardzo cenne informacje. Fajnie, że takie coś tu umieszczacie. Pozdrowienia
Zobacz profil autora
MałGośka
Adminka
Adminka

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 4611
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń-łódzkie

A co Ania - plaaaaany macie?
Zobacz profil autora
sewekrusek


Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


Właśnie potem po podpisaniu umowy, w której nie będzie pewnie punktu o tym, że ma nie być psów właściciel ma niewielki wpływ na nasze decyzje - jak płacimy w terminie. Ale jak tam patrze to opłata za weterynarza ładna.
Zobacz profil autora
Wywóz psa do Irlandii albo Anglii
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu