Forum Wieluński Zwierzyniec Strona Główna


Wieluński Zwierzyniec
Forum dla przyjaciół i wolontariuszy Przytuliska "Zwierzyniec", wielbicieli zwierząt oraz mieszkańców Wielunia. www.schronisko.wielun.pl
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Murzyńska Szyszka rozkochała w sobie Tatę & spółkę ;)
MałGośka
Adminka
Adminka

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 4611
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń-łódzkie

Wczoraj przekonałam się, że nie jestem w tym moim Wieluniu sama
Gdyby nie wsparcie, jakie otrzymałam od pewnej nieocenionej zwierzomaniaczki - byłoby fatalnie Ale o tym za moment.


Zadzwonił do mnie wczoraj zdesperowany pan, że poprzedniego wieczoru znalazł błąkającą się malusią suńkę. Słodka i śliczna, z chęcią by ją zatrzymał, ale jego psina nie może znieść nowego lokatora i bardzo się denerwuje. Pan więc przetrzymał jakoś malutką znajdkę przez jedną noc i rano podjechał do naszego schroniska. Jednak tylko popatrzył i odjechał - nie dał rady jej oddać Zaczął na własną rękę szukać maluchowi domu, ale to przecież nie takie proste...
W końcu zadzwonił do mnie. No i nie miałam wyjścia, prawda? Musiałam coś w tej sytuacji zaradzić.

Myślałam i myślałam - aż wymyśliłam. Naszą Majkę pestkową Wyjaśniłam jej pokrótce, że szukam domku tymczasowego dla malucha. Reakcja momentalna - nie zdążyłam nawet dokończyć, a Maja już leciała odebrać sunię od pana

Maluszek okazał się być lśniąco - czarną piranią, gryzącym potworkiem, pewnym siebie 3 miesięcznym diabełkiem w typie pinczerka, ale takiego bardziej "przegubowego"
Dawno już nie widziałam tak pewnego siebie szczeniaka - a przy tym tak rozkosznego. Łobuzuje na całego, nie odstępuje Majki na krok, męczy Pestkę, ciągle chce jeść. Odważna, rezolutna i mądra strasznie - no cóż, typowa wielunianka, nieprawdaż?

Pchła mała otrzymała piękne imię Szyszka (Szyśka, Szysia, Szyszunia - do wyboru, do koloru ) - które to imię przez Maję z rodzinką zostało zbojkotowane, a maluch nazwany został ... Murzynem

Szyśka ma lekką przepuklinkę, która ma jeszcze szanse wchłonąć się samoistnie.


Szukamy więc pilnie super domku dla Szyszuni, który potrzebuje bliskości człowieka jak powietrza...

Może znacie wyjątkowych ludzi, których serca wypełni miłość do tej czarnej malusiej iskierki?


Popatrzcie w te węgielkowe oczka - czy nic w serduchach Was nie kłuje?... Jeśli tak - to do roboty, szukamy domku, wspaniałego domku!





























Maja - dziękuję jeszcze raz. Będę Twoją dłużniczką przez całe lata świetlne chyba .... Gdyby nie Ty, to chyba bym się z tym czarnym diabełkiem zapłakała...


Ostatnio zmieniony przez MałGośka dnia Śro 17:17, 06 Gru 2006, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Maja
Moderator
Moderator

Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 423
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń

MałGośka mnie tutaj przecenila, ale przyznam się dlaczego to zrobilam: ja mam zamiar iść do nieba, więc zbieram dobre uczynki

Ja, jako prawny opiekun Szyszko-Murzyna potwierdzam, że jest po prostu nieziemska, pewna siebie, zadziorna aczkolwiek tylko na swoim terenie, czyli tak najbardziej u mnie w pokoju

Zaczynam zauważac u malej pewne oznaki zazdrości, ponieważ kiedy Pestka przychodzi się poprzytulać, Murzyn rzuca wszystko co gryzla i biegnie szybko z wielkim krzykiem odpędzić Pestkę ode mnie

Też mam foty zadziory, a jak i też Wam je pokażę



zabawy z pilką...



...i poduchą, którą ściągla z lóżka



Zabawa z Pestką






A tak oto wygląda owo nieodstępowanie na krok

Zobacz profil autora
geba
Zwierzomistrz
Zwierzomistrz

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 2675
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

ale fajna mala bzdziocha
Zobacz profil autora
jnk
Zwierzoświr
Zwierzoświr

Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 1604
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: wawa

Pies wielkości kapcia - moje cichuteńkie marzenie! Tylko proszę sobie tutaj nie robić nadziei - my i tak wszyscy we troje (Dżekson, Kapucyna i ja) żyjemy praktycznie na walizkach, bo TZ nam nieustająco grozi eksmisją na śmietnik lub do Wielunia
Zobacz profil autora
Maja
Moderator
Moderator

Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 423
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń

Zakochalam się na amen ...i nie tylko ja. Cala nasza szóstka zostala wzięta pod pantofel malego, czarnego urwisa i chodzimy już pod jej dyktando Ma dziewczyna charakterek, nie ma co

Dzisiaj zabraliśmy Murzynka na dzialkę, żeby pobiegala sobie trochę po dworze i wyszalala się z Pestką i Misiem. Ze względu na to, że mala jest niezaszczepiona ograniczamy jej pobyty na podwórku i kontakt z innymi psami, dlatego dzisiaj na dzialce byl szal cial( trzech cial ). Oczywiście nie obylo się bez ofiar w psach, ponieważ Pestka i Misio w prównaniu do Murzynka to tak jak Goliat do Dawida .Psi tajfun w postaci Pestki i Misia kiedy nadchodzi jest niedozatrzymania ,o czym nie wiedziala mala i zostala przyciśnięta do lawki, ale nic jej się nie stalo, jest cala,zdrowa i nieuszkodzona( żeby nie bylo, że dostalam pod opiekę psa dobrego a oddam popsutego).

Chcialam uwiecznić pierwszy raz Murzynka na dzialce, ale nie dalo rady. Zbyt ruchliwą jest iskierką i za każdym razem było widać tylko ogonek albo tlo

Udalo mi się ją uchwycić tylko w momentach ,kiedy usiadla ,aby się podrapać, ponieważ zalożoną miala obrożę, co baaaaaaardzo jej nie odpowiada.







A teraz kilka zdjęć dla tych, którzy chcieliby posiadać psa, który mieściłby się im na brzuszku. Jeśli ktoś cierpi na przewlekle bóle brzucha, to taki pies to skarb








Zobacz profil autora
Mantis
Adminka
Adminka

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1263
Przeczytał: 0 tematów


Maja napisał:
Zakochalam się na amen ...i nie tylko ja.


Jakoś mnie to nie dziwi Przecudna Szyszunia
Maja...
Zobacz profil autora
MałGośka
Adminka
Adminka

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 4611
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń-łódzkie

Łojeziu.... Ale ona cudnie wyglada w tej obróżce (muszę Wam powiedzieć, że Maja sama właśnie tę wybrała - i jak widać ten oto wybór podkreśla psią urodę doskonale )


No to może Wam opiszę jak wyglądała szysiowa wizyta u weta

Pojechałyśmy we cztery - Maja tuliła dziecko murzyńskie, a ja kocie.
Na pierwszy ogień poszła Szyszunia. Odważna, nie poddawała się łatwo Największego jednak ducha walki wywołała w mikrym psie stojąca na ziemi tekturowa reklama Było na niej zdjęcie siedzącego goldena i kota - oba zwierzaki w czerwonych czapkach z otokiem. Murzynek począł wroga groźnie (!) obszczekiwać - musiałyśmy się przyjrzeć, żeby załapać na co ona tak z daleka szczeka... Ale była widać skuteczna w swych groźbach - bo do końca wizyty reklamowe kocisko z psem nawet nie drgnęły
Szysia okazała się być zdrowiutka, więc przyszła kolej na Pufiaka.

A potem Pufa z Szyszką się zapoznały, na podłodze. I tyle z poznania było, że kocie mi się przeraziło, a i pies z lekka drżał na swych odnóżach - choć oczywiście obie panny stwarzały zupełnie przyzwoite wrażenie zwierzów groźnych i niepokonanych

No i choć obie są identyczne rozmiarowo - to Pufka waży 1,3 kg, a Szyszunia już ponad 2 kg


Komu psisko w rozmiarze kociaka? Kooomuuu?


Ostatnio zmieniony przez MałGośka dnia Nie 23:32, 03 Gru 2006, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Maja
Moderator
Moderator

Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 423
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń

tata: Jak dlugo pies będzie u nas?
ja: Nie wiem!Dopóki nie znajdzie się dla niego dom.
tata: A do kogo pies pójdzie?
ja: Nie wiem!
tata: No żeby to nie byl tylko ktoś, kto go nie przytuli i nie przykryje. Przyzwyczail się do nas, a teraz co?!Ktoś go zabierze, pies będzie smutny...

(tata zawiesil glos, a po chwili dodal)

tata: Dzisiaj Murzyn śpi ze mną!

Więc jakby to powiedziećpod tekstem, że pies się przyzwyczail kryje się treść następująca: mój tata się do Murzynka przyzwyczail i coraz trudniej jest mu myśleć o tym, że może przyjść taki dzień, że pojawi się ktoś kto go zabierze i da mu cieply dom, bo wedlug mojego taty NIKT! nie zapewni takich warunków Murzynkowi jak my, więc jak tak dalej pójdzie to cale poszukiwania będą niepotrzebne, bo Murzynek zostanie z nami,ale póki co poszukiwania trwają

A i Malgosiu ta przepuklinka powiększa się i zaczynamy się martwić, więc chyba jutro pójdę z malą do weta
Zobacz profil autora
Anna
Moderator
Moderator

Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 2599
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zgierz

Ło ejciu..uwielbiam takiego tatę, albo się po stokroć upewni czy przyszły dom jest dobry albo sam takowy zapewni
Dobrej nocy życzę i trzymam kciuki za badanie
Zobacz profil autora
Szantina
Zwierzoświr
Zwierzoświr

Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 1586
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

Maja - to my już zaczynamy bardzo mocno trzymać wszystkie łapy i kciuki,żeby Tata jeszcze bardziej przyzwyczaił się do malucha
Zobacz profil autora
Mantis
Adminka
Adminka

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1263
Przeczytał: 0 tematów


Maju, masz naprawdę niesamowitego Tatę którego serdecznie pozdrawiam

Maja napisał:
bo wedlug mojego taty NIKT! nie zapewni takich warunków Murzynkowi jak my

Zobacz profil autora
jnk
Zwierzoświr
Zwierzoświr

Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 1604
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: wawa

Fakt, Tato jest w dechę!
Zobacz profil autora
Maja
Moderator
Moderator

Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 423
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń

MałGośka prosila o zdjęcia portretowe, więc mówisz-masz








I proszę docenić mój trud, ponieważ uwiecznienie psa siedzącego i na dodatek w taki sposób, żeby byl widoczny, to baaaaaardzo trudna sprawa
Zobacz profil autora
jnk
Zwierzoświr
Zwierzoświr

Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 1604
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: wawa

Ale milusiaczek! Czy to, co widać na pierwszym zdjęciu to gruby, obwisły brzuch czy przepuklina?
Zobacz profil autora
Maja
Moderator
Moderator

Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 423
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wieluń

To jest gruby,obwisly brzuch.Przepuklinka jest mniejsza i ciut wyżej, na wysokości pępka.

Ten brzuch to dzielo mojego taty, bo tak na codzień to on zajmuje się dokarmianiem psów. A fakt jest faktem, że Murzynek biega i co jakiś czas coś podjada, ech...
Zobacz profil autora
Murzyńska Szyszka rozkochała w sobie Tatę & spółkę ;)
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 3  

  
  
 Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi